東京殘奧會開幕|撐!香港代表團!(附有運動員Instagram & facebook)

東京殘奧會-繼續撐!香港代表團!

2020年東京奧運會,香港歷史性勇奪6面獎牌!呢段旅程,有運動員帶著遺憾離開東奧,有運動員成功圓夢。相信大家睇直播都見到每位精英搏盡無悔,睇到毛管戙兼喊埋一份!所以東京奧運會完晒,大家難免有種失落感,人生好似少咗份熱情咁……不過請你繼續燃燒「撐!香港代表團」精神!因為東京殘奧會即將開幕,香港代表隊極有機會衝撃金牌!

(最尾附有香港代表名單Instagram及Facebook)

香港人,精神!東京殘奧會開幕!

東京殘奧會將於8月24日開幕,總共有24位運動員代表香港分別出戰8個項目。

圖片轉自:香港殘疾人奧委會暨傷殘人士體育協會
“東京2020殘奧運香港代表團會見傳媒活動“

今屆香港代表隊有唔少運動員係首次參加殘奧會,特別留意今屆東京殘奧會新增嘅羽毛球項目,WH2級世界排名第二嘅香港代表陳浩源絕對有機會殺入決賽!

24位代表更包括余翠怡、梁育榮兩位「五朝元老」坐鎮,仲有何宛淇繼續出戰硬地滾球,深信今屆香港隊喺絕對有能力繼續衝金!希望各位市民繼續為每位香港代表打氣,延續「撐香港運動員」精神!(2016里約殘奧會,香港總共奪得2金2銀2銅共6面獎牌,到底今屆會唔會破上屆紀錄呢?)


東京殘奧會日期:8月24日至9月5日

>>官方比賽日程表 <<

香港慢東京一小時,慢一小時、慢一小時!

附上個別運動員IG或Facebook,記得follow為佢哋打氣!

重要事情要講三次!所以睇比賽時間要留意時區!


支持香港東京殘疾人奧運代表

香港代表團 東京殘奧會

一次過睇晒每位東京殘奧會香港代表及競賽項目!

加油,香港運動員!Go HONG KONG !

名字後有「*」代表運動員首次參與殘疾人奧運會

射箭 Archery

  • 危家銓*(男子複合弓公開組個人賽)


田徑 Athletics

  • 鄧雨澤 TANG Nikki*(男子 T20 級跳遠)
  • 任國芬 YAM Kwok Fan(女子 T36 級 100 米、女子 T36 級 200 米)


羽毛球 Badminton

  • 陳浩源 CHAN Ho Yuen*(男子 WH2 級單打)
    -FACEBOOK >> 陳浩源 Daniel Chan <<
  • 朱文佳 CHU Man Kai*(男子 SH6 級單打)


硬地滾球 Boccia

  • 楊曉林 YEUNG Hiu Lam(參混合 BC2 級個人賽)
  • 何宛淇 HO Yuen Kei(混合 BC3 級個人賽、混合 BC3 級雙人賽)
    -IG >> hoyuenkei <<
  • 廖詠彤 LIU Wing Tung*(混合 BC3 級雙人賽)
  • ​​謝德樺 TSE Tak Wah*(混合 BC3 級個人賽、混合 BC3 級雙人賽)
  • 劉慧茵 LAU Wai Yan Vivian(混合 BC4 級個人賽、混合 BC4 級雙人賽)
  • 梁育榮 LEUNG Yuk Wing(混合 BC4 級個人賽、混合 BC4 級雙人賽)
  • 黃君恒 WONG Kwan Hang(混合 BC4 級個人賽、混合 BC4 級雙人賽)


馬術 Equestrian

  • 謝佩婷 TSE Pui Ting Natasha(混合 I 級盛裝舞步個人賽、混合 I 級盛裝舞步個人自選動作賽、混合公開組盛裝舞步團體賽)
  • 鍾美娟 Fleur Mei Kuen Maria SCHRADER*(混合 III 級盛裝舞步個人賽、混合 III 級盛裝舞步個人自選動作賽、混合公開組盛裝舞步團體賽)
  • 曾靝賜 TSANG Tin Chi Timothy*(混合 III 級盛裝舞步個人賽、混合 III 級盛裝舞步個人自選動作賽、混合公開組盛裝舞步團體賽)


游泳 Swimming

  • 陳睿琳 CHAN Yui Lam*(女子 S14 級 100 米背泳、女子 SB14 級 100 米蛙泳、女子 S14 級 100 米蝶泳、女子 S14 級 200 米自由泳、女子 SM14 級 200 米個人四式、混合 S14 級 4 x 100 米自由泳)
  • 張可盈 CHEUNG Ho Ying*(女子 S14 級 100 米蝶泳、女子 SM14 級 200 米個人四式、混合 S14 級 4 x 100 米自由泳)
  • 許家俊 HUI Ka Chun*(男子 S14 級 100 米背泳、混合 S14 級 4 x 100 米自由泳)
  • 鄧韋樂 TANG Wai Lok(男子 S14 級 100 米蝶泳、男子 S14 級 200 米自由泳、男子 SM14 級 200 米個人四式、混合 S14 級 4 x 100 米自由泳)


乒乓球 Table Tennis

  • 吳玫薈 NG Mui Wui(女子 TT11 級單打)
  • 王婷莛 WONG Ting Ting*(女子 TT11 級單打)

輪椅劍擊 Wheelchair Fencing

  • 吳舒婷 NG Justine Charissa(女子 A 級花劍個人賽、女子 A 級重劍個人賽、女子花劍團體賽、女子重劍團體賽)
  • 余翠怡 YU Chui Yee(女子 A 級花劍個人賽、女子 A 級重劍個人賽、女子花劍團體賽、女子重劍團體賽)
    -IG : >> yuchuiyee <<
    -Facebook : >> Yu Chui Yee 余翠怡 <<
  • 鍾婉萍 CHUNG Yuen Ping(女子 B 級花劍個人賽、女子 B 級重劍個人賽、女子花劍團體賽、女子重劍團體賽)
    -IG : >> irene.cyp <<


延伸閱讀:

>> 官方版香港代表名單(包括教練團)<<

>> 緊貼東京殘奧會消息- 「體路」<<